czwartek, 17 lut 2022
– czwartek, 22 gru 2022

09:00 – 17:00

Zintegrowany Kurs Bezpieczeństwa (STCW) – Basic Training IMO (1.19, 1.20, 1.13, 1.21)

Cztery moduły:

ITR – Indywidualne Techniki Ratunkowe

kod IMO 1.19 Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje „Świadectwo przeszkolenia w zakresie indywidualnych technik ratunkowych – Certificate of Basic Safety Training in Personal Survival Techniques” – prawidło VI/1 Konwencji STCW.

Przeciwpożarowy – stopień podstawowy

kod IMO 1.20 Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje „Świadectwo przeszkolenia w zakresie ochrony przeciwpożarowej – stopień podstawowy – Certificate of Basic Saferty Training in Fire Prevention and Fire Fighting” – prawidło VI/1 Konwencji STCW.

Elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy

kod IMO 1.13 Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje „Świadectwo przeszkolenia w zakresie elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej – Certificate of Basic Safety Training in Elementary First Aid” – prawidło VI/1 Konwencji STCW.

Bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna

kod IMO 1.21 Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje „Świadectwo przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej – Certificate of Basic Safety Training in Personal Safety and Social Responsibilities” – prawidło VI/1 Konwencji STCW.

Informacje:

Program przeszkolenia realizowany jest w oparciu o Ramowe Programy Przeszkoleń w Zakresie Bezpieczeństwa i Ochrony – Załącznik nr 1 pkt 1. d do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 05 lutego 2014 r – Dz.U. 2014r poz.239 w sprawie ramowych programów przeszkoleń dla członków załóg statków morskich, oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 23.04.2018r Dz.U.z 2018r poz.802 w sprawie wyszkolenia i kwalifikacji członków załóg statków morskich.

Zgodnie z konwencją STCW posiadanie świadectwa przeszkolenia w zakresie zintegrowanego kursu bezpieczeństwa (Basic Safety Training) jest minimalnym wymogiem do podjęcia pracy na statkach morskich.

Kurs uprawnia m.in. do ubiegania się o wydanie książeczki żeglarskiej oraz świadectwa: młodszego marynarza pokładowego, młodszego motorzysty, młodszego rybaka rybołówstwa morskiego, młodszego kucharza okrętowego.

łącznie: 67,5 godziny

wykłady: 44 godziny

ćwiczenia: 23,5 godziny

liczba dni: 6

Sposób oceny

Wykłady – zaliczenie w formie  testu.

Ćwiczenia – zaliczenie w formie demonstracji umiejętności.

brak

Termin ważności

Świadectwo zintegrowanego kursu bezpieczeństwa jest ważne 5 lat.

Odnowieniu podlegają: Indywidualne Techniki Ratunkowe i Kurs PPOŻ stopień podstawowy.

Przeszkolenia w zakresie elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej są bezterminowe.

Podczas zajęć należy posiadać dowód osobisty.

Wymagania dotyczące zajęć praktycznych:

– na wodnym akwenie: ubranie dostosowane do ćwiczeń wodnych (kąpielówki, bielizna termiczna, pianka, sztormiak itp.).

– na poligonie ppoż.: ubranie robocze i rękawiczki chroniące przed ubrudzeniem, pełne obuwie.

Osoby nie spełniające tych wymagań mogą nie zostać dopuszczone do zajęć praktycznych.

cena od 880 do 1100 PLN. Opłata za wydanie Świadectwa przez Urząd Morski – 20 PLN

Marina Solna, Warzelnicza 1
Kołobrzeg, Zachodniopomorskie, 78-100

Całkowita opłata za kurs:
PLN 880.00
Min. opłata rezerwacyjna: