PLANET BALTIC CUP KOŁOBRZEGPLANET BALTIC® to marka naszej szkoły, która sygnuje organizację regat żeglarskich PLANET BALTIC CUP oraz regat na Stand Up Paddle Board (SUP) – PLANET BALTIC SUP TOUR.

Powstała w 2016 roku, wraz z przenosinami naszej Szkoły do Kołobrzegu. Jej wartości to jakość organizacji eventów, cykliczność, doświadczenie i wciąż budowana rozpoznawalność w Polsce i poza granicami kraju.

Regaty Planet Baltic Cup to nowa inicjatywa żeglarska na polskim wybrzeżu. Organizatorem jest Szkoła Żeglarstwa mksailing.pl przy współpracy z Zarządem Portu Morskiego w Kołobrzegu. Rozgrywane są cyklicznie 2 razy w roku.

Pierwsze edycje regat cieszyły się zainteresowaniem żeglarzy. Oprócz załóg z Polski odwiedzili nas także koledzy z Czech i Szwecji. W 2017 roku regaty Planet Baltic Cup zostały wpisane do kalendarza ZOZŻ w klasie jachtów ORC. W regatach uczestniczą także jachty ścigające się wg przelicznika NHC oraz klasowe.

Trasa regat umiejscowiona jest pomiędzy główkami portu, a kołobrzeskim molo, co daje nam możliwość pokazania żeglarskiego show, które przyciąga widzów zebranych na molo i plaży. Dzięki infrastrukturze kołobrzeskiego portu, możemy organizować wyścigi w klasach sportowych wewnątrz basenu portowego, dając zebranej publiczności pokaz prawdziwych in port races znanych z wielkich światowych regat.


Cykliczne regaty odbywające się w maju i sierpniu w Kołobrzegu.

Terminy 2018:
V edycja 25-27 maja 2018 r.
VI edycja 24-26 sierpnia 2018 r.

Cykl regat SUP’owych przygotowany na rok 2018. Regaty rozgrywane w dwóch konkurencjach i dwóch kategoriach (Panie/Panowie). W kategorii amatorskiej, mającej na celu popularyzację tej dyscypliny sportu w Polsce, oraz kategorii PRO, w której biorą udział uczestnicy zajmujący się wiosłowaniem bardziej profesjonalnie. Zawody organizowane są tak, by w piątek wszyscy którzy nie mieli okazji stanąć na desce SUP mogli tego spróbować. W sobotę rozgrywane są całodniowe regaty zakończone SUP'owym after party. Dostarczamy sprzęt marki SUPBro, dlatego wszystko czego potrzebujesz by wystartować, to chęć wzięcia udziału w niesamowitej przygodzie jaką dają SUP regaty.