PLANET BALTIC KOŁOBRZEGPLANET BALTIC® to marka naszej szkoły, która sygnuje organizację regat żeglarskich PLANET BALTIC CUP oraz regat na Stand Up Paddle Board (SUP) – PLANET BALTIC SUP RACE.

Powstała w 2016 roku, wraz z przenosinami naszej Szkoły do Kołobrzegu. Jej wartości to jakość organizacji eventów, cykliczność, doświadczenie i wciąż budowana rozpoznawalność w Polsce i poza granicami kraju.

Planet Baltic Sup Race - regaty Stand Up Paddle przygotowane na rok 2019. Rozgrywane w dwóch konkurencjach i dwóch kategoriach (Panie/Panowie). W kategorii amatorskiej, mającej na celu popularyzację tej dyscypliny sportu w Polsce, oraz kategorii PRO, w której biorą udział uczestnicy zajmujący się wiosłowaniem bardziej profesjonalnie. Zawody organizowane są tak, by w piątek wszyscy którzy nie mieli okazji stanąć na desce SUP mogli tego spróbować. W sobotę rozgrywane są całodniowe regaty zakończone SUP'owym after party. Dostarczamy sprzęt marki SUPBro, dlatego wszystko czego potrzebujesz by wystartować, to chęć wzięcia udziału w niesamowitej przygodzie jaką dają SUP regaty.


Regaty Planet Baltic Cup to nowa inicjatywa żeglarska na polskim wybrzeżu. Organizatorem jest Szkoła Żeglarstwa mksailing.pl przy współpracy z Zarządem Portu Morskiego w Kołobrzegu. Rozgrywane są cyklicznie 2 razy w roku.

Pierwsze edycje regat cieszyły się zainteresowaniem żeglarzy. Oprócz załóg z Polski odwiedzili nas także koledzy z Czech i Szwecji. W 2017 roku regaty Planet Baltic Cup zostały wpisane do kalendarza ZOZŻ w klasie jachtów ORC. W regatach uczestniczą także jachty ścigające się wg przelicznika NHC oraz klasowe.

Trasa regat umiejscowiona jest pomiędzy główkami portu, a kołobrzeskim molo, co daje nam możliwość pokazania żeglarskiego show, które przyciąga widzów zebranych na molo i plaży. Dzięki infrastrukturze kołobrzeskiego portu, możemy organizować wyścigi w klasach sportowych wewnątrz basenu portowego, dając zebranej publiczności pokaz prawdziwych in port races znanych z wielkich światowych regat.


.