PLANET BALTIC KOŁOBRZEGPLANET BALTIC® to marka Akademii Sportów Wodnych mksailing.pl, która sygnuje organizację regat żeglarskich PLANET BALTIC CUP oraz regat na Stand Up Paddle Board (SUP) – PLANET BALTIC SUP RACE.

Powstała w 2016 roku, wraz z przenosinami naszej Szkoły do Kołobrzegu. Jej wartości to jakość organizacji eventów, cykliczność, doświadczenie i wciąż budowana rozpoznawalność w Polsce i poza granicami kraju.

Planet Baltic Sup Race - regaty Stand Up Paddle. IV edycja 6-8 sierpnia 2021. W tym roku proponujemy Wam tylko jedną kategorię PROAm w podziale na Panie i Panów. Dla Was staramy się być coraz lepsi. Jak pierwsze polskie regaty SUP otrzymaliśmy wpis do SUP World Ranking 2020. W tym roku spotkamy się na Plaży Centralnej w Kołobrzegu. Zaczniemy w piątek o godzinie 1100 konferencją prasową w Marinie Solnej i oficjalnym treningiem. Sobota i niedziela pełne sportowych emocji. Trasy wyścigów przygotowane będą w oparciu o światowe standardy. . W sobotę po zakończeniu części sportowej spotykamy się w Marinie Solnej na SUP'owym after party. Dla Was przygotowujemy także SUP(er) Show - pierwsze w Polsce spotkanie producentów i dystrybutorów sprzętu SUP i nie tylko. Kilka metrów od linii startu. Dla kibiców i mniej zaawansowanych przygotowaliśmy SUP korepetycje, testy sprzętu oraz SUPer atrakcje już od 1 sierpnia. Bądźcie z nami. Zapraszamy do wzięcia udziału w niesamowitej przygodzie jaką daje Planet Baltic SUP Race. W sekcji UWAGI - prosimy o podanie rozmiaru koszulki i preferencji żywieniowych, jeżeli ktos z Was preferuje vege - będziemy przygotowani. Wpisowe w kwocie 150,00 PLN prosimy wpłacać na konto Alior Bank nr 23 2490 0005 0000 4101 0012 1523 w tytule: imię, nazwisko PBSR 2021


    Regaty Planet Baltic Cup to nowa inicjatywa żeglarska na polskim wybrzeżu. Organizatorem jest Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl przy współpracy z Zarządem Portu Morskiego w Kołobrzegu.

    Pierwsze edycje regat cieszyły się zainteresowaniem żeglarzy. Oprócz załóg z Polski odwiedzili nas także koledzy z Czech i Szwecji. W 2017 roku regaty Planet Baltic Cup zostały wpisane do kalendarza ZOZŻ w klasie jachtów ORC. W regatach uczestniczą także jachty ścigające się wg przelicznika NHC oraz klasowe.

    Trasa regat umiejscowiona jest pomiędzy główkami portu, a kołobrzeskim molo, co daje nam możliwość pokazania żeglarskiego show, które przyciąga widzów zebranych na molo i plaży. Dzięki infrastrukturze kołobrzeskiego portu, możemy organizować wyścigi w klasach sportowych wewnątrz basenu portowego, dając zebranej publiczności pokaz prawdziwych in port races znanych z wielkich światowych regat.


    .