PLANET BALTIC KOŁOBRZEGPLANET BALTIC™ to marka Akademii Sportów Wodnych mksailing.pl, która sygnuje organizację regat żeglarskich PLANET BALTIC CUP™ oraz regat na Stand Up Paddle Board (SUP) – PLANET BALTIC SUP RACE™.

Powstała w 2016 roku, wraz z przenosinami naszej Szkoły do Kołobrzegu. Jej wartości to jakość organizacji eventów, cykliczność, doświadczenie i wciąż budowana rozpoznawalność w Polsce i poza granicami kraju.

Planet Baltic Sup Race - Prawdziwie morski SUP Boarding. Kołobrzeska tradycja od 2017 roku. Rozpoczynaliśmy wspaniałym SUP spontanem na Parsęcie, a dziś zapraszamy do udziału w twardej rywalizacji na morskich falach. Jako pierwsze polskie regaty SUP otrzymaliśmy wpis do SUP World Ranking 2020. Jak co roku spotkamy się na Plaży Centralnej w Kołobrzegu. Zaczynamy w piątek oficjalnym treningiem oraz SUP Show - czyli wystawą sprzętu SUP, w której biorą udział producenci i przedstawiciele wielu znanych marek . Sobota i niedziela pełne sportowych emocji. Trasy wyścigów przygotowane są w oparciu o światowe standardy. Dla kibiców przygotowujemy także SUP(er) Atrakcje - wyścigi, konkursy i kilka innych fantastycznych niespodzianek, kilka metrów od linii startu.W trakcie zawodów organizujemy także SUP korepetycje i testy sprzętu. Bądźcie z nami. Zapraszamy do wzięcia udziału w niesamowitej przygodzie jaką daje Planet Baltic SUP Race. Wszelkie informacje na temat regat znajdziecie na stronie https://planetbaltic.pl/


    Regaty Planet Baltic Cup to nowa inicjatywa żeglarska na polskim wybrzeżu. Organizatorem jest Akademia Sportów Wodnych mksailing.pl przy współpracy z Zarządem Portu Morskiego w Kołobrzegu.

    Pierwsze edycje regat cieszyły się zainteresowaniem żeglarzy. Oprócz załóg z Polski odwiedzili nas także koledzy z Czech i Szwecji. W 2017 roku regaty Planet Baltic Cup zostały wpisane do kalendarza ZOZŻ w klasie jachtów ORC. W regatach uczestniczą także jachty ścigające się wg przelicznika NHC oraz klasowe.

    Trasa regat umiejscowiona jest pomiędzy główkami portu, a kołobrzeskim molo, co daje nam możliwość pokazania żeglarskiego show, które przyciąga widzów zebranych na molo i plaży. Dzięki infrastrukturze kołobrzeskiego portu, możemy organizować wyścigi w klasach sportowych wewnątrz basenu portowego, dając zebranej publiczności pokaz prawdziwych in port races znanych z wielkich światowych regat.


    .